S nami vyhráte


 

Ruletné systémy - Fibonacciho systém


 

 

 História

 

Vznikol na prelome 12. a 13 storočia. Vymyslel ho síce nepriamo ale predsa Leonardo Pisano, ktorého neskôr nazvali Fibonacci. On

objavil Fibonacciho postupnosť, ktorá je základom tohto ruletného systému ktorý nazývame Fibnacciho systém.

 

 

Princíp

Najskôr si musíme vybrať na, ktorú farbu(poprípade pár/nepár, vysoké/nízke) budem stávkovať. Následne nadchádza prvá stávka. Prvá stávka bude 1 žetón. Pokiaľ vyhráte začnite odznova(kludne môžete zmeniť farbu ale nemusíte, to už je na Vás). Pokiaľ prehráte napíšte si na papier(alebo niekam inam) prvé číslo fibonacciho rady a stavíte na farbu 1 žetón. Pokiaľ znova prehráte, tak si znova to číslo zapíšte a teraz vsadte na farbu 2(1+1) žetóny. Pokiaľ znova prehráte, tak si zapíšete číslo 2 a vsadíte na určitú stávku 3 žetóny (všimnite si že hodnota žetónov, ktorý vsadíte na určitú stávku sa odvíja podľa fibonacciho radu. Teda pokiaľ prehráte tak vsadíte súčet posledných 2 stávok.) Takto to opakujte až pokiaľ nevyhráte (furt si zapisujte na koniec radu hodnotu[v čísle], ktorú ste práve prehrali, teda pokiaľ hodnota predchádzajúcej prehranej stávky bola 55 tak si zapíšete na koniec rady číslo 55). V okamžiku, keď vyhráte škrtnite posledné dve čísla ktoré ste mali napísané a pokračujte ďalej v stávkovaní. Pri tomto systémy stačí vyhrať iba 4 stávky z 10 stávok a nebudete v mínuse.

 

BONUS:

Fibonacciho systém na tucty:

Princíp je rovnaký ako pri klasickom Fibonacciho systéme, len sa nehrá na farby ale na tucty. Stávkuje sa na všetky tucty(poprípade na stĺpce). Pre každý tucet platí vlastná Fibonacciho postupnosť. Je to veľmi výkonný systém, kde k prehre dochádza až keď jeden tucet nepadne viac ako 18 krát za sebou. Čo sa stáva len zriedka kedy.